Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy udělilo Skilerům akreditaci k provádění vzdělávacích programů pro pedagogické pracovníky!

Zpět na články

Hendikep nemusí být vždy hendikep

V tomto článku bychom se rádi vrátili k našemu nejčerstvějšímu projektu, který proběhl na Gymnáziu, Střední odborné škole, Základní škole a Mateřské škole pro…

Hendikep nemusí být vždy hendikep

V tomto článku bychom se rádi vrátili k našemu nejčerstvějšímu projektu, který proběhl na Gymnáziu, Střední odborné škole, Základní škole a Mateřské škole pro sluchově postižené, v Praze v Ječné.  Projekt proběhl pro žáky třetího ročníku Střední odborné školy a žáky tamního internátu, byl zaměřen na oblast komunikačních a prezentačních dovedností, ve druhé části jsme se zaobírali základy podnikání.

Žáci, kteří se projektu účastnili, měli různá sluchová nebo řečová omezení, to byla první výzva pro naše lektory. Lukáš s Filipem se ale svěřeného úkolu ujali s plným nasazením a v plánovaných setkáních účastníky provedli přes různá komunikační cvičení. Jak velice rychle oba zjistili, hendikep nemusí být žádnou překážkou. Zkrátka nejde o to, co člověk má nebo nemá, ale jak s tím naloží. Naši svěřenci se toho zhostili tak, že bylo v našich očích možné je srovnávat se žáky z výběrových pražských gymnázií.

Mimo kurzu komunikace a prezentačních dovedností, kde si žáci vyzkoušeli nejrůznější divadelní, řečnické, kooperační a další techniky, tak se ve skupinkách pustili od začátku do rozvoje svých vlastních podnikatelských nápadů. Díky spojení těchto dvou celků tak na konci kurzu vznikla úžasná prezentace třech skupinových projektů.

A co to ukázalo nám? Třeba že nezáleží na tom, na jaké škole kdo studuje, ale spíš co je v něm a čeho tím chce dosáhnout. Bylo velice inspirující vidět, jak se v pěti týdnech postupně vypořádávali s tím, co si vymysleli za projekt. Jak se učí znát aspekty dané oblasti nejen z pohledu podnikatelského, ale jak si zkouší řečnická cvičení, která navazují na rozvoj jejich dovedností a týkají se právě té dané oblasti. Tak jak to už bývá, všechno jednou musí skončit, a tak i naše kurzy končily nemalým překvapením pro všechny.

Na závěr jsme přizvali jednoho ze zakladatelů Skilerů a žáci se připravili na Shark tank. Nakonec v hodnotící porotě sedělo 5 lidí ze zástupců školy i Skilerů a prezentující měli nelehký úkol se vypořádat se stresem a očekáváním, který na ně byl uvalen. A ačkoliv se dala nervozita v místnosti krájet, všichni se své prezentace chopili s úctou a ukázali, že je Lukáš s Filipem dobře připravili.

 

12. July 2021
Načítám